W co zapakować prezent świąteczny?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się widząc pięknie zapakowany prezent, jakim cudem osoba, która zdołała go zrobić tego dokonała?

Prawda jest taka, że nie musisz być artystą, ani wydawać fortuny na wymyślne materiały do pakowania. Nie potrzebujesz nawet papieru ozdobnego! Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę kreatywności i chęci do próbowania nowych rzeczy. To właśnie w tym miejscu zobaczy kilka ciekawych pomysłów na podkręcenie świątecznej atmosfery!

Papier pakowny

Najczęściej spotykany wybór, jeżeli chodzi o pakowanie prezentów. Aktualnie na rynku znajduje się masa różnorodnych papierów, każdy z nich ma inne wzory i kolory. Podstawowymi są te brązowe, beżowe jednak istnieje wiele kolorowych papierów z nadrukami. Co sprawia, że na pewno znajdziemy coś dla siebie. Taki prezent można również ozdobić dodatkowo kokardą, bądź naklejkami.

  • Cukierek – sposób zawijania prezentów w specyficzny sposób przypominający cukierka
  • Celofan – popularny przeźroczysty materiał, elegancko prezentuje się w każdej odsłonie
  • Choinka z kokardy – ostatnio zdobywa popularność, jest to podstawowo zapakowany prezent z ozdobnym dodatkiem wykonanym z kokardy, zazwyczaj doklejanym na taśmę dwustronną, bądź kle

Worek na prezenty

Najczęściej do worka wrzucamy wcześniej zapakowane już w papier upominki, można jednak zainwestować w mniejsze świąteczne sakiewki, które na pewno będą pięknie się prezentować pod choinką.

Skarpeta

New year holiday background with a decorative sock and gift box in a cozy home atmosphere close up.

Zwyczaj który przyszedł do nas z Wielkiej Brytanii, czyli skarpetki najlepiej zawieszone nad kominkiem. Pakuje się w nie rozmaite podarki – zazwyczaj są to jednak słodycze i pozostawia do odnalezienia. Taki rodzaj opakowania nie tylko będzie przydatny ale również nada świątecznego nastroju pomieszczeniu.

Kosz

Jak powszechnie wiadomo w ostatnich latach kosze wypakowane w prezenty zdobyły dużą popularność, nie są to jedynie produkty typowo świąteczne ale również mogą być używane jako urodzinowy upominek, bądź zwykły prezent na odwiedziny u znajomych. Dużym plusem koszy prezentowych jest ich dostępność, producenci wykonują najróżniejsze wypełnienia – od alkoholi przez różnego rodzaju dżemy czy też inne produkty spożywcze do odzieżowych. Jeśli szukasz czegoś co nie będzie wymagało dużo roboty, taki gotowy kosz będzie świetnym rozwiązaniem!

Koperta

Tradycyjny wybór dla osób darujących kartki, pieniądze bądź inne mniejsze w rozmiarze prezenty. Taką kopertę można położyć pod świątecznym drzewkiem, bądź zawiesić na nim wśród lampek. Warto również pamiętać o nieskończonych możliwościach przy dekoracji tego typu pakunków.

Ozdobne pudełko

/Obraz Tania Van den Berghen z Pixabay

Podobnie jak przy koszach prezentowych, na rynku można spotkać wiele ozdobnych pudełek do prezentów. Istnieją opcję wcześniej już wypełnione ale również można zakupić pudełko i zrobić samemu

Tapeta

Gdy w domu zabraknie papieru, i nie ma jak go zdobyć a prezentów wokół pełno do spakowania, warto zwrócić uwagę na ten niekonwencjonalny sposób. Wykorzystanie tapety w pakowaniu prezentów może być ciekawym wyborem zwłaszcza gdy skończyły nam się już pomysły.

_________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: V. L. M., Pixabay

Materiał źródłowy: mocem.pl, dekoportal.pl, zrobionerecznie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.