„Użytkownik dostaje przed oczy przenośny duży ekran”. Okulary z wyświetlaczem od Lenovo

Czym są okulary Lenovo?

Lenovo Glasses T1 to przenośny wyświetlacz, który pozwoli Ci pracować, grać lub streamować w dowolnym miejscu.

Dzięki niewielkim okularom, w praktyce w kieszeni zawsze będzie znajdował się duży ekran, który można zabrać ze sobą w dowolne miejsce – rozwiązanie to może okazać się szczególnie przydatne w podróży. Po założeniu okularów nie ma bowiem ryzyka, że ktoś podejrzy, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie komputera. Całość jest widoczna tylko dla nas.

Okulary są kompatybilne z wieloma smartfonami, tabletami i laptopami wyposażonymi w pełni funkcjonalne złącze USB-C. Wysoka jakość obrazu została osiągnięta dzięki technologii wyświetlania micro-OLED, która zapewnia bogate kolory i wysoki współczynnik kontrastu 10 000:1. Dzięki takim możliwościom optycznym i niskiemu zużyciu energii, okulary Lenovo T1 mogą nam służyć przez wiele godzin.

Lenovo Glasses T1 wyposażone są również w wymienne noski oraz regulowane zauszniki. Urządzenie obsługuje również niestandardowe soczewki korekcyjne za pomocą ramki dołączonej do pudełka.

W jakich systemach działają?

Warto przyjrzeć się nieco bliżej specyfikacji technicznej okularów Lenovo. Można je podłączyć przy pomocy byle złącza USB-C. W zestawie producent dodaje także przejściówkę na znane ze sprzętów Apple złącze Lightning. Okulary doskonale współpracują z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów operacyjnych:

  • Android
  • iOS
  • Windows
  • MacOS

Za wyświetlanie obrazu odpowiadają dwa wyświetlacze micro-OLED. Mają rozdzielczość Full HD i odświeżanie 50 Hz. Okulary Lenovo posiadają także własne głośniki.

Kiedy okulary będą w sprzedaży?

Lenovo Glasses T1 pojawią się w Chinach wraz z końcem 2022 roku – na kolejne rynki sprzęt trafi z początkiem 2023 roku. Na informacje o cenie urządzenia musimy poczekać co najmniej trzy miesiące.

„Każdego dnia ludzie na całym świecie coraz częściej przestawiają się na urządzenia mobilne, aby korzystać z rozrywki i zapewniać produktywność. Rozmiar ekranu może być poważnym wąskim gardłem w doświadczeniu użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak Lenovo Glasses T1, użytkownicy mają do dyspozycji przenośny, zapewniający prywatność, duży ekran, a także mogą czerpać więcej korzyści ze swoich telefonów i laptopów.” — komentuje Eric Yu, Senior Vice President of Commercial Product Center and SMB Segment, Intelligent Devices Group, Lenovo.

Zdjęcia: Lenovo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.