Sky tower wrocław – najwyższy wieżowiec w polsce zachodniej

Sky Tower we Wrocławiu to jedna z najwyższych wieżowców w Polsce, a także niezwykle charakterystyczny element panoramy miasta. Sprawdź, co kryje się wewnątrz tej imponującej konstrukcji i jakie atrakcje czekają na zwiedzających!

Najwyższy budynek we Wrocławiu

Sky Tower Wrocław to imponujący wieżowiec, który przyciąga uwagę niemal każdego przyjezdnego do tego miasta. Z wysokości 212 metrów, jest on najwyższym budynkiem we Wrocławiu oraz jednym z najwyższych w Polsce. Sky Tower składa się z 51 kondygnacji i został oddany do użytku w 2012 roku. Na jego terenie znajdują się liczne apartamenty o wysokim standardzie oraz centrum handlowe, oferujące bogatą ofertę sklepów i restauracji. Jednak to nie wszystko – na szczycie wieżowca mieści się punkt widokowy, skąd można podziwiać panoramę miasta.

Choć Sky Tower Wrocław cieszy się ogromną popularnością wśród turystów od samego początku swojego istnienia, to jednakże wciąż pozostaje obiektem kontrowersji dla części mieszkańców.

Niektórzy uważają, że jego budowa była niepotrzebna i szkodliwa dla krajobrazu miejskiego.

Mimo to, trudno przejść koło imponującej bryły bez zainteresowania jej architekturą oraz historią powstania. Sky Tower Wrocław z pewnością stanowi ważny element krajobrazu stolicy Dolnego Śląska i zyskuje uznanie zarówno wśród osób lubiących nowoczesność jak i tych preferujących klasyczne, zabytkowe budowle.

Najwyższy budynek we Wrocławiu

Wspaniała panorama miasta

Sky Tower to jeden z najwyższych budynków w Polsce, a zarazem charakterystyczny punkt widokowy Wrocławia. Znajduje się w dzielnicy Śródmieście, na ulicy Powstańców Śląskich 95. Otwarty został w 2012 roku i od tamtej pory przyciąga turystów, którzy chcą podziwiać piękną panoramę miasta.

Z tej wyjątkowej wieży roztacza się wspaniała panorama Wrocławia, która jest szczególnie urokliwa o zachodzie słońca lub nocą, gdy miasto zostaje oświetlone przez tysiące światełek. Widoczne są m. in. : Ostrów Tumski z katedrą św. Jana Chrzciciela, arki lądowe Mostu Grunwaldzkiego oraz kilka innych znanych obiektów. Na górze Sky Tower znajduje się taras widokowy oraz kilka luksusowych apartamentowców.

Ciekawe atrakcje na wysokości

Sky Tower we Wrocławiu to jedno z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce. Znajduje się on na wysokości 212 metrów i oferuje niesamowite widoki na całe miasto. Oprócz pięknej panoramy, Sky Tower posiada wiele atrakcji turystycznych, które zachęcają do odwiedzenia tego miejsca.

Jednym z najciekawszych punktów, jakie oferuje Sky Tower jest przede wszystkim taras widokowy znajdujący się na ostatnim piętrze, z którego można podziwiać panoramę całego miasta.

Wieża posiada także bogate zaplecze gastronomiczne – restauracje, kawiarnie oraz bary zlokalizowane są tuż obok widokowego tarasu.


Dla chętnych dostępny jest także komercyjny simulator lotu F-16 czy Restauracja Panorama Sky Restaurant & Bar specjalizująca się w kuchni polskiej oraz europejskiej.

Sky Tower miejsce spotkań biznesowych

Sky Tower Wrocław to jeden z najwyższych budynków w Polsce. Otwarty w 2012 roku, budynek ten przyciąga uwagę swoim charakterystycznym wyglądem oraz oferowanymi usługami. Sky Tower jest miejscem idealnym na organizację spotkań biznesowych. W samym sercu centrum miasta znajduje się wiele sal konferencyjnych z nowoczesnym i zaawansowanym sprzętem, które umożliwiają organizowanie różnorodnych eventów takich jak szkolenia, konferencje czy warsztaty.

Ponadto, miejsca biznesowe w Sky Tower oferują wiele udogodnień dla gości. Do dyspozycji jest np. bezprzewodowy internet, klimatyzacja czy projektor multimedialny. Oprócz tego, prywatne biura mogą być wynajęte na dłuższy okres czasu przez firmy chcące mieć stałe miejsce pracy w pięknej scenerii z widokiem na panoramę miasta Wrocław.

Wieża nad Odrą

Wieża Sky Tower to nie tylko najwyższy budynek we Wrocławiu, ale również w cały Dolnośląskim regionie. Otwarcie wieży miało miejsce w 2012 roku i od tamtej pory stała się ona jednym z symboli miasta oraz jego charakterystycznym elementem panoramy. Z uwagi na swoją wysokość wynoszącą aż 212 metrów, ze szczytu wieży roztacza się imponujący widok na Wrocław i okolicę. Wieża składa się z 51 kondygnacji, które oferują różne funkcje – od mieszkań, biur, po luksusowy hotel. Na parterze mieści się centrum handlowe o powierzchni ponad 43 tysiące metrów kwadratowych z bogatą ofertą sklepów i restauracji.

Wieża Sky Tower to także znany obiekt nocnego życia we Wrocławiu.

Na ostatnim piętrze znajduje się klub nocny Level 27, gdzie organizowane są ekskluzywne imprezy dla miłośników dobrej muzyki elektronicznej oraz niezapomnianych widoków na nocne światła miasta nad Odrą.

Dla turystów atrakcją jest panoramiczna platforma widokowa, skąd można podziwiać ziemię ze szczytu wieży o każdej porze dnia i nocy. Wejście na taras jest dodatkowo uatrakcyjnione połączeniem z pokazem multimedialnym, który prezentuje historię Wrocławia oraz powstawania i funkcjonowania Sky Tower.

Podsumowanie

Sky Tower Wrocław to wieżowiec liczący niemal 212 metrów wysokości, który powstał w latach 2010-2012. Budynek oferuje luksusowe apartamenty, biura oraz centrum handlowe z bogatą ofertą usług i rozrywki. Na szczycie znajduje się punkt widokowy, skąd rozciąga się malowniczy widok na całe miasto. Sky Tower jest jednym z najwyższych budynków w Polsce oraz ważnym elementem krajobrazu urbanistycznego Wrocławia.

Sky tower wrocław – najwyższy wieżowiec w polsce zachodniej – FAQ

Czym jest Sky Tower we Wrocławiu?

Sky Tower to najwyższy wieżowiec w Polsce, znajdujący się we Wrocławiu. Ma wysokość 212 metrów.

Jaki widok można podziwiać z góry Sky Tower?

Z góry Sky Tower można podziwiać panoramę Wrocławia oraz okolic. Widok rozciąga się na kilkadziesiąt kilometrów, a przy dobrej pogodzie widoczne są nawet Karkonosze.

Czy Sky Tower ma platformę widokową dla turystów?

Tak, na 49 piętrze znajduje się platforma widokowa dla turystów. Może pomieścić jednorazowo nawet 50 osób.

Co jeszcze można robić w Sky Tower oprócz podziwiania panoramy miasta?

W wieżowcu znajdują się również apartamenty hotelowe, lokale usługowe oraz centrum handlowe. Na niższych piętrach funkcjonują też biura różnych firm oraz klinika medyczna.

Jakie są godziny otwarcia i ceny biletów na platformę widokową w Sky Tower?

Platforma widokowa jest czynna codziennie od godziny 10:00 do 21:00 (ostatnie wejście o godzinie 20:30). Cena biletu wynosi obecnie 25 złotych. Dzieci poniżej 5. roku życia mają wstęp wolny, a osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie mogą skorzystać z preferencyjnej ceny biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.