Netflix otwiera własne studio gier

Netflix przymierza się do ekspansji na rynek gier mobilnych. Amerykański serwis streamingowy zapowiedział kilkadziesiąt tytułów, które w najbliższych miesiącach będą dostępne na jego platformie. Z nowych treści będą mogli korzystać subskrybenci. Netflix chce się skupiać na tworzeniu gier, które nie mają mikropłatności i reklam.

„Jest to kolejny krok w naszej wizji zbudowania światowej klasy studia gier, które przyniesie różnorodne zachwycające i głęboko angażujące oryginalne gry – bez reklam i zakupów w aplikacji – dla naszych setek milionów członków na całym świecie” – wyjaśnia cytowany przez VGC Amir Rahimi, szef Netflix Games.

Własne studio gier w Helsinkach

 Netflix to jedna z największych firm rozrywkowych na świecie. Streamingowy gigant ma już sporo treści związanych z grami, a wkrótce stanie się jeszcze potężniejszy. Niedawno ogłoszono, że Netflix zakłada własne studio gier z siedzibą w Helsinkach w Finlandii. Na czele nowej jednostki stanie Marko Lastikka, który z pewnością wie, jak tworzyć i wydawać gry, które przyciągną dużą publiczność przed ekrany smartfonów. Doświadczenie zdobywał u takich gigantów jak Zynga czy Electronic Arts.

/Obraz autorstwa fxquadro na Freepik

Skąd taka lokalizacja? Helsinki mają wiele do zaoferowania, ale są też pełne talentów w dziedzinie gier. W pobliżu znajdują się placówki Rovio (twórcy Angry Birds) i Supercell (twórcy Clash of Clans). Ponadto tuż obok znajduje się studio Next Games, które w marcu kupił Netflix.

W sumie Netflix ma w tym momencie już cztery studia, które skupiają się na tworzeniu gier. Są to: Next Games (kupione w marcu), Boss Fight Entertainment (również kupione w marcu), Night School Studio (kupione we wrześniu 2021 roku) oraz nowe, utworzone w Helsinkach.

Kiedy możemy doczekać się pierwszych premier?

Niestety, w tej chwili nie podano żadnych konkretnych dat ani typu wydania gry. Gry mobilne mają tendencję do przechodzenia przez szybszy proces produkcji niż większe tytuły AAA, ale jest mało prawdopodobne, aby cokolwiek zostało wydane wcześniej niż za rok lub dwa.

Ideą tego projektu jest tworzenie wysokiej jakości gier mobilnych, które są pozbawione jakichkolwiek zakupów w aplikacji czy reklam.

_______________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: Tumisu, Pixabay

Materiały źródłowe: planetagracza.pl, telepolis.pl, komputerswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.