KFC i McDonald’s będą miały nowego konkurenta. Amerykańska sieciówka Poopeys wkracza do Polski

Bary szybkiej obsługi są popularne wśród Polaków. Według Narodowego Testu Zdrowia, co piąty Polak jada fast foody kilka razy w miesiącu. Tak duże zainteresowanie nie sprawia jednak, że wszystkie firmy radzą sobie bez problemów. Czy KFC i McDonald’s będą miały silnego konkurenta?

Czym byłyby Stany Zjednoczone bez swoich popisowych sieci fast foodów, Disneylandu czy Starbucksa? Amerykański klasyk zawita w tym roku do Polski. Otwarty 50 lat temu, Popeyes Louisiana Kitchen od tego czasu rozwija się, mając swoje lokalizacje na całym świecie, w tym w Indiach, Wietnamie, Turcji czy Japonii.

Z czego słynie amerykańska sieciówka Poopeys?

Sieć ta wyróżnia się wyjątkowym menu w stylu nowoorleańskim, opartym głównie na kurczaku. Popeyes serwuje polędwicę z kurczaka, panierowane lub grillowane kurczaki, a także smażone krewetki.

/Autor obrazu Andres Segura

Szczegóły menu w Polsce jeszcze nie są znane, ale wiadomo, w czym specjalizuje się Popeyes w innych krajach. Serwuje przede wszystkim dania z kurczaka w łagodnych i pikantnych smakach i oferuje dodatki, takie jak czerwona fasola i ryż, frytki, purée ziemniaczane, jak również dania z owoców morza, m.in. smażone krewetki. Są też oczywiście kanapki, głównie z kurczakiem.

Kiedy i gdzie możemy spodziewać się otwarcia w Polsce?

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal dlahandlu.pl, pierwsze restauracje Popeyes mają powstać w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.

„Restauracje Popeyes serwujące smażonego kurczaka oraz nowe lokale znanego już Burger Kinga mają powstawać w Polsce już w 2023 r. Nowe restauracje będą wyposażone w cyfrowe ekrany zamówień, zamówienia mobilne, obsługę stolików i dostawę, aby goście mogli zamawiać jedzenie tak, jak lubią” – informuje firma w komunikacie prasowym.

Uruchomienie nowych lokalizacji Popeyes Louisiana Kitchen będzie działać na zasadzie franczyzy. Docelowo w naszym kraju, a także w Czechach i Rumunii, w ciągu dekady ma powstać nawet 600 restauracji. Za ich uruchomienie odpowiadać będą firmy Restaurant Brands International i McWin, które obsługują lokale Burger King w regionie.

Popeyes otworzyło już ponad 3000 lokali w 30 krajach na całym świecie. Jeśli chodzi o Europę, marka działa w Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. W Polsce nowe restauracje zostaną otwarte w 2023 roku.

_________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: -Rita-👩‍🍳 und 📷 mit ❤ z Pixabay

Materiał źródłowy: businessinsider.com.pl, strefabiznesu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.