Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg depilacji laserowej, efekty depilacji laserowej, postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, który usuwa niechciane włosy poprzez zniszczenie mieszka włosowego za pomocą lasera. Stosuje się ją do zmniejszenia ilości niechcianych włosów na twarzy, nogach, pachach i pachwinach zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. 

Zabieg depilacji laserowej – jak działa depilacja laserowa? Laserowe usuwanie włosów, depilacja laserowa nóg, depilacja laserowa twarzy, depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa wykorzystuje laser do zniszczenia mieszka włosowego, aby zapobiec jego ponownemu wzrostowi. Wiązka lasera jest skupiana na skórze w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Wiązka przechodzi przez zewnętrzną warstwę skóry (naskórek) i celuje w komórki wytwarzające melaninę w mieszku włosowym znajdującym się pod nią (skóra właściwa). Ciepło lasera uszkadza te komórki, przez co nie mogą one produkować nowego pigmentu ani wyrastać więcej włosów. Proces ten powoduje trwałe zmniejszenie tempa wzrostu mieszka włosowego.

Depilacja laserowa – laser Light Sheer jako innowacja wśród zabiegów depilacji laserowej

Zabieg laserowy Light Sheer jest jedną z najskuteczniejszych, długotrwałych metod trwałego usuwania niechcianych włosów.

Laser diodowy to innowacyjna forma depilacji, która pozwala na uzyskanie trwałych efektów i nie ma negatywnych skutków zdrowotnych. Zabieg laserowy Light Sheer to bezpieczny, skuteczny sposób na trwałe ograniczenie wzrostu włosów. Zaawansowana technologia lasera diodowego emituje długość fali, która celuje w melaninę w mieszku włosowym bez uszkadzania otaczającej tkanki. Pozwala to na bardziej precyzyjne usunięcie mieszków włosowych niż w przypadku tradycyjnych metod, takich jak golenie czy woskowanie.

Depilacja laserowa – czego należy unikać przed zabiegiem depilacji laserowej? Czy depilację laserową można wykonać u każdego?

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do zabiegu depilacji laserowej jest unikanie rzeczy, które mogą potencjalnie spowodować problemy podczas zabiegu.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie należy woskować, depilować ani golić się co najmniej 48 godzin przed depilacją laserową. To dlatego, że golenie i woskowanie mogą powodować podrażnienie skóry i pozostawić małe czerwone guzki, które mogą zakłócać energię lasera. Kremy do usuwania włosów również nie są zalecane, ponieważ mogą wpływać na wyniki leczenia.

Jeśli mamy jakiekolwiek warunki medyczne lub historię reakcji skórnych, powiedzmy lekarzowi, aby mógł zdecydować, czy możemy poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Niektórzy ludzie nie mogą skorzystać z depilacji laserowej ze względu na pewne istniejące wcześniej warunki, takie jak cukrzyca lub choroby serca.

Niektórzy ludzie uważają, że ciepło sprawia, że ich skóra źle reaguje po zabiegach depilacji laserowej, więc unikają intensywnych ćwiczeń i gorących kąpieli/pryszniców przez co najmniej 24 godziny przed wizytą.

Zabiegi depilacji laserowej – pozbycie się niechcianego owłosienia prostsze niż kiedykolwiek? Efekty zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa może być skutecznym zabiegiem usuwającym zbędne owłosienie w różnych miejscach. Jest ona odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, a także dla wszystkich rodzajów skóry. Wymaga jednak kilku sesji, aby osiągnąć dobre wyniki.

Liczba potrzebnych zabiegów depilacji laserowej zależy od leczonego obszaru, ale większość osób potrzebuje od trzech do ośmiu sesji, aby zobaczyć znaczące rezultaty. Kiedy więc można zauważyć efekty depilacji laserowej?

Po pierwszej sesji zauważymy, że niektóre włoski wydają się jaśniejsze od innych i że ogólnie jest ich mniej. Możemy również zauważyć pewne zaczerwienienie wokół miejsca, w którym przeprowadzono zabieg, które prawdopodobnie utrzyma się przez kilka dni po zabiegu. Jeśli specjalista zastosował odpowiednią technikę i sprzęt, nie powinno to powodować żadnych problemów z gojeniem lub dalszymi zabiegami.

Zanim zauważymy znaczące zmniejszenie wzrostu lub grubości włosów, musimy poczekać do trzeciej sesji. W tym momencie powinno się zacząć zauważać mniejszą liczbę włosów odrastających w miejscach poddanych zabiegowi. 

Podsumowując, zabieg depilacji laserowej nie działa od razu. Zanim pojawią się widoczne rezultaty, musi minąć kilka sesji. Kiedy już to nastąpi, należy spodziewać się, że włosy są cieńsze i że jest ich mniej niż wcześniej. 

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.