Biurka industrialne – sposób na klimatyczne wnętrze

Szukając biurka wybieramy te, które unowocześni nasze domowe biuro czy też posłuży w miejscu pracy, na wiele długich lat. Różnorodne, kolorowe meble sprawiają, że ciężko jest wybrać nam biurko zwłaszcza gdy mamy tak duży wybór. Dzisiaj więc, skupimy się na stylu industrialnym biurka.

Biurka loftowe – czym jest styl industrialny?

Styl industrialny wywodzi się ze starych fabryk i zakładów pracy. Wpłynęły one na jego klimat i zdeterminowały dominujące w aranżacjach materiały i design wyposażenia. Nowoczesny charakter tych wnętrz miesza się z zamiłowaniem do historii, antyków i przedmiotów z recyklingu. Mieszkanie w stylu industrialnym to przestrzeń, w której przede wszystkim dominują oryginalne pomysły i twórcza energia.

Meble wykonane są zazwyczaj z metalu lub drewna, co daje wrażenie solidności, trwałości i niezawodności tego typu wnętrz – w końcu nowoczesne biurko loftowe o oryginalnym designie na pewno zachwyci naszych gości. Wiele osób, które wybierają styl industrialny do swojego domu, przyciąga prostota designu i funkcjonalność mebli.

Styl industrialny jest idealny do małych mieszkań, ponieważ tworzy przytulną atmosferę, która sprawia, że czujesz się komfortowo nawet w małej przestrzeni.

Styl industrialny jest zazwyczaj bardzo minimalistyczny, ale może być również pełen bogatych tekstur i detali. Istnieje wiele różnych sposobów na wprowadzenie industrialnej atmosfery do swojego domu, niezależnie od tego, czy preferujesz bardziej tradycyjny wygląd, czy też coś bardziej nowoczesnego.

Biurko industrialne – czym kierować się wybierając industrialne biurko?

/Obraz autorstwa fxquadro na Freepik

Styl industrialny charakteryzuje się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością. Przestrzeń powinna być funkcjonalna i bezpretensjonalna, a wszystkie elementy wystroju powinny być dobrane ze starannością. Jednym z symbolicznych elementów reprezentujących industrial jest wyeksponowanie oryginalnych cegieł czy belek stropowych. Elementy wyposażenia, takie jak dekoracje czy meble, są zazwyczaj wybierane ze względu na nie, choćby ze pod kątem ich odcienia. Czerwona cegła dobrze komponuje się z jasnym drewnem, a belki w odcieniu wenge – z równie ciemnymi meblami, aby uzyskać spójną kompozycję. Gdy mamy już spójność kolorystyczną, dobrym pomysłem będzie kontrastowanie materiałów – dlatego tak często w industrialu spotyka się połączenie drewna i metalu w geometrycznych kompozycjach. Biurko industrialne pojawia się w wielu różnorodnych modelach i kolorach, dlatego jego dobór pod kolorystykę otoczenia, w którym zamierzamy go postawić będzie rozmaity.

Minimalistyczna forma i metalowe elementy charakterystyczne dla stylu loftowego sprawiają, że meble te doskonale wpisują się we współczesne aranżacje. Industrialne biurka o popularnym klasycznym kształcie pozwolą na wygodną pracę lub naukę. Ich stelaż wykonany jest z metalu i pomalowany na czarno, a boki mają geometryczny kształt. Blat najczęściej wykonany jest z płyty dąb sonoma z widoczną strukturą. Biurka te wyposażone są w pojemne szuflady oraz półki. Wszystkie te cechy sprawiają, że biurka industrialne idealnie oddadzą charakter pomieszczeniu.

___________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: fxquadro, Freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.