8 najbardziej niebezpiecznych miast w Europie. Gdzie nie powinniśmy podróżować samemu?

Choć podróżowanie za granicę jest wspaniałe, powinniśmy być świadomi tych 9 miast, które są uważane za najbardziej niebezpieczne w całej Europie.

Marsylia

Podróżującym do Marsylii we Francji zaleca się unikanie okolic portu. Chociaż miasto ma bogatą historię jako jeden z głównych punktów handlowych w Europie, to jednak staje się coraz bardziej niebezpieczne dla turystów.

Wskaźnik przestępczości jest wysoki ze względu na słabe inwestycje w egzekwowanie prawa i wysokie przypadki korupcji. Kradzieże kieszonkowe, kradzieże i rozboje są częstym zjawiskiem w centrum miasta, co czyni je niebezpiecznym dla turystów.

Lokalne władze zalecają odwiedzenie innych miast we Francji zamiast Marsylii, jeśli chcesz doświadczyć francuskiej kultury bez konieczności martwienia się o swoje bezpieczeństwo.

Ateny

Sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w Atenach znajduje się obecnie w punkcie krytycznym.

Po wprowadzeniu szerokich i długotrwałych środków oszczędnościowych ubóstwo i przestępczość w Atenach sięgnęły zenitu. Ponadto ostatni kryzys polityczny i gospodarczy w Grecji doprowadził do gwałtownych protestów nie tylko w Atenach, ale także w innych greckich miastach. Nie poprawia się stan bezpieczeństwa w Atenach i napływ setek tysięcy migrantów.

Tallin

Tallinn to miasto w Estonii położone na północnym wybrzeżu kraju. Ma małą populację i wysoką liczbę morderstw na mieszkańca, co stawia je na szczycie listy. Miasto liczy około 450 000 mieszkańców, a statystyki pokazują, że w ciągu ostatniej dekady miało miejsce od 22 do 40 morderstw.

Wskaźnik przestępczości w tej części Europy jest stosunkowo niski; jednak tam, gdzie występuje wysoka przestępczość, osiągał on kiedyś 9,4 morderstw na 100 000, zanim spadł do 5,5.

Przypadki zabójstw, które zdarzają się w tej części Europy są dość rzadkie, a tam, gdzie wskaźnik przestępczości jest wysoki, Tallin ze swoimi 5,5 zabójstwami na 100,000 osób przoduje nad innymi miastami, takimi jak Sztokholm czy Kopenhaga, z odpowiednio około 3 zabójstwami na 100,000 osób.

Sofia

Sofia jest stolicą Bułgarii. Znana jest z wielu kradzieży i rozbojów, co sprawia, że podróżni boją się odwiedzać ten rejon. 30% mieszkańców miasta nie jest pewnych bezpieczeństwa w mieście, nawet przy niższym wskaźniku przestępczości. Przestępczość zorganizowana jest powszechna w Sofii, co zostało potwierdzone, gdy pewien gangster dokonał morderstwa w biały dzień. Po aresztowaniu został zwolniony, ponieważ żaden naoczny świadek nie był na tyle pewny, aby zeznawać przeciwko niemu. Zabójstwa na zlecenie odbywają się w Sofii na dużą skalę, a władze sądowe są kontrolowane przez bossów przestępczych.

Tbilisi

Stolica Gruzji Tbilisi jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miast w Europie. Miasto nadal cierpi z powodu niepokojów społecznych, które rozpoczęły się po konflikcie z Rosją w 2008 roku. Protesty publiczne doprowadziły do przemocy i zamieszek, które spowodowały straty w ludziach i mieniu. Policja używa brutalnej siły wobec protestujących.

Te ciągłe protesty doprowadziły do wzrostu przestępczości w Tibilisi. Na przedmieściach miasta miały miejsce przypadki prób zamachów bombowych i eksplozji. Nawet dzięki wprowadzonej przez rząd poprawie bezpieczeństwa, ryzyko przestępczości pozostaje wysokie.

Stambuł

Wiele osób obawia się podróży do Stambułu. Miasto trafiło na pierwsze strony gazet z powodu ataków terrorystycznych i rabunków i można powiedzieć, że Turcja jest najbardziej niebezpiecznym krajem w całej Europie. Mieszkańcy Stambułu otrzymują groźby i ataki od grup terrorystycznych, takich jak Al-Kaida, od kurdyjskich separatystów i wielu innych. Grupy te znane są z podkładania bomb w wielu miejscach w mieście.

Te groźby i ataki trwają od dziesięcioleci i wydają się nie mieć końca. Oprócz terroryzmu na ulicach, istnieje również ryzyko napadów i kradzieży.

Kijów

Stolica kraju jest jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów w Europie ze względu na niepokoje społeczne i stosunki z Rosją. Chociaż brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych mówi o Kijowie jako „spokojnym” mieście w porównaniu z regionem krymskim, Kijów jest pełen kradzieży, wandalizmu i gwałtownych protestów w związku z niekorzystną sytuacją polityczną i społeczną. Podczas tych protestów setki ludzi zostało zabitych lub rannych. Aktualnie trwająca wojna również nie polepsza sprawy.

Preston

Preston – miasto w Wielkiej Brytanii, górujące na listach statystyk największej przestępczości w Europie. Wskaźnik popełnianych przestępstw wynosi tu aż 73.2 punkty skali. W mieście dochodzi do rabunków i kradzieży na które najbardziej narażeni są turyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.